Zdjęcia spoza Polski, ale jeszcze z Europy.
Katedra Notre-Dame – wnętrza
Paryż – katedra Notre-Dame. Tego wnętrza już nie ma (zdjęcia).
Zdjęcia spoza Polski, ale jeszcze z Europy.
Paryż – katedra Notre-Dame. Tego wnętrza już nie ma (zdjęcia).
Berlin to miks wszelkich styli i epok architektury. Od przesady i kiczu, po minimalizm i dobrze zaplanowaną przestrzeń. Jak to w dużym mieście. Najpopularniejsze miejsca, jak Bundestag czy wieżę TV Berliner Fernsehturm fotografują wszyscy. Poniżej kilka mniej oczywistych kadrów, choć zarówno z miejsc znanych (Brama Branderburska od "dupy strony", Plac Poczdamski, Checkpoint Charlie, Alexanderplatz), po mniej oczywiste miejsca, jak ruiny Berlin Anhalter Bahnhof, zakamarki Friedrichstraße czy klasztor w
W Paryżu, niedaleko Placu Pigalle znajduje się Muzeum Erotyki (albo: erotyzmu), w którym mieści się ponad 2000 eksponatów.
Ludzie, miasto, sytuacje. Głównie czarno-białe, uliczne kadry z październikowego weekendu w stolicy Litwy.
Spacerując po Paryżu trudno oprzeć się pokusie fotografowania tysięcy zabytkowych budowli i obiektów. Ale je już wszyscy znają. Może więc coś innego; typografia stolicy Francji, czyli wszechobecne napisy, podpisy, szyldy i reklamy?
Klasztor norbertanów na Strahowie (czes. Strahovský Klášter) – klasztor premonstratensów, na Hradczanach w Pradze, założony w 1140 roku. Jego biblioteka (Pomnik Narodowego Piśmiennictwa - czes. Památník národního písemnictví) liczy ogółem około 200 000 tomów, samych rękopisów 3000. Liczne starodruki i inkunabuły (około 1500). Dziś kompleks może poszczycić się najobszerniejszym, najstarszym i najcenniejszym księgozbiorem w Czechach. Slideshow: [showtime width=880 heigh=640] Praga. Biblioteka Strahovska --- Zobacz też: