Jak zawęzić do kilkudziesięciu zdjęć 20 lat historii wydarzeń tak medialnych, jak wszystko to, co robi Fundacja WOŚP? Prawdopodobnie jest to zadanie niemożliwe do zrealizowania. Tym niemniej przyjemnie ogląda się wybrane fotografie, które przypominają również bardzo zaprzeszłe czasy fundacji.

Dziękujemy za tyle emocji, za tyle serdeczności, za tyle miłości i wspólnego bycia ze sobą, za ten piękny dzień i piękną naszą Polskę całą, za te radości Polaków na całym świecie i za Dobre Anioły, które nas nie opuszczają…

…Pochylcie się nad tymi kilkudziesięcioma zdjęciami, które wybraliśmy z grupy kilkunastu tysięcy zatrzymanych w obiektywie. To nasz wybór emocjonalny, żadna chronologia ani chęć kronikarskiej rejestracji…”

Fragment wstępniaka

WOSP_2

W zasadzie jest to klasyczny album w troszkę większym formacie. Ładnie wydrukowany kwadrat z dziennikarskimi zdjęciami dokumentującymi historie najpopularniejszej fundacji w Polsce. Trzeba przyznać: przez te 20 lat zebrało się sporo ciekawych momentów, które zostały zatrzymane na fotografiach. Przewijają się w nich prezydenci, muzycy, samoloty, żołnierze, strażacy, wolontariusze, aktorzy, ratownicy, piloci, Woodstockowicze, lekarze i oczywiście: Jurek Owsiak.

Wydawnictwo: Fundacja WOŚP
Liczba fotografii: 53
Liczba stron: 20 (z okładkami)
Rok: 2011
Autorzy zdjęć: Agnieszka Popytak i Wojciech Makara, Arek Drygas, Łukasz Widziszowski, Agnieszka Janowska, Robert Grablewski, Piotr Łysakowski, Igor Kohutnicki, Paweł Wygoda, Karol Petryka, Jan Bogacz, Paweł Wołochowicz, Piotr Fajfer, Artur Rawicz, Ireneusz Sobieszczuk, archiwum WOŚP.

WOSP