Jeśli nie masz planów na 18:00 – polecamy obejrzeć film o Tadeuszu Rolke;  pokaz z udziałem i bohatera filmu i reżysera odbędzie się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Tak, tak, Pan Tadeusz robi naprawdę znakomite zdjęcia.

Projekcja filmu pod tytułem „Dziennik z podróży” odbędzie się w Audytorium Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a uświetni ją spotkanie z Tadeuszem Rolke i reżyserem filmu, Piotrem Stasikiem.

Film drogi o wyprawie fotograficznej, na którą wyruszyli mistrz i adept, czyli osiemdziesięciodwuletni Tadeusz Rolke i piętnastoletni Michał Gonicki, jest przewrotną i pogodną opowieścią o smaku życia, Polsce, miłości do fotografii i kobiet. Po pokazie publiczność spotka się Tadeuszem Rolke i Piotrem Stasikiem, mając okazję do rozmowy i zadania pytań. Wydarzeniu towarzyszy otwarciu online drugiej części archiwum fotografii artysty na stronie Archiwów Artystów Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie znalazł się zbiór siedmiu tysięcy fotografii Tadeusza Rolke.

"Dziennik z podróży", Tadeusz Rolke - kadr z filmu

“Dziennik z podróży”, Tadeusz Rolke – kadr z filmu

Urodzony w 1929 roku artysta to klasyk polskiej fotografii. Od połowy lat 50. uprawiał reportaż humanistyczny prezentowany na łamach czasopism, m.in. „Stolica”, „Polska”, „Ty i Ja”, „Die Zeit”, „Stern”,”Der Spiegel” i „Art” oraz dokumentował różne przejawy kultury wizualnej w Polsce i zagranicą, od sztuki przez modę po muzykę pop. Lata 70. spędził na emigracji w Niemczech Zachodnich, do Warszawy wracając w 1980 roku, gdzie mieszka i pracuje do dziś.

"Dziennik z podróży", Tadeusz Rolke - kadr z filmu

“Dziennik z podróży”, Tadeusz Rolke – kadr z filmu